piątek, 2 października 2015

Jack Russell Terrier - szkolenie psa i wychowanie szczeniaka

Szkolenie psa rasy Jack Russell Terrier - jak to zrobić dobrze od samego początku?

jack russell terrier wychowanie szczeniaka
W artykule poruszam w sumie tylko jeden temat, jest on tak ważny, że nie chciałem pisać o niczym innym. Chodzi o to, jak dobrze zacząć szkolenie psa rasy Jack Russell Terrier - o czym pamiętać na samym początku, w pierwszych chwilach gdy zaczynamy szkolenie.

Musisz wiedzieć, że psy Jack Russell Terrier bywają uparte, czyli jak sobie ubzdurają lub zapamiętają, to potem ciężko im przychodzi zmienić zdanie - dlatego też proponuję wykorzystać w trakcie szkolenia mój sposób - otóż nauczysz szybko psa (1-2dni), że jak siada i grzecznie czeka to dostanie od Ciebie to co masz w ręku, czy to będzie zabawka czy przysmak lub cokolwiek innego. Potem jego upór już działa na nasza korzyść, bo pies zamiast skakać, szaleć i gryźć będzie grzecznie siedział - czy to nie piękne? tyle psich problemów rozwiązanych za jednym razem.
Tylko musisz dobrze to zrobić na początku, bo jak pies zapamięta sobie, że szczekaniem i gryzieniem i wariactwem dostaje to czego chce (albo coś mu się uda ukraść) to potem jest problem.

Jak masz JRT to napisz o nim :) jak się żyje z takim bystrym psem.


2 komentarze:

  1. Bardzo ciekawy pomysł na wyszkolenie psa. Wykorzystanie jego uporu może ułatwić dalszą naukę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Oj te psy lubią chodzić swoimi drogami i trzeba wiedzieć, jak do nich podejść ;)

    OdpowiedzUsuń

będę wdzięczny za każdy komentarz - pisz śmiało! Na pytania odpiszę osobiście!