Tresura psa Wrocław - jak tresować psa? Zapisy na tresurę we Wrocławiu

Tresura psa we Wrocławiu

Nowa strona o tresurze psów - zobacz poniżej odnośnik

Tresura psa we Wrocławiu: http://doberman.wroclaw.pl/
tresura psów wrocław


Tresura psa oznacza nauczenie psa znaczenia ludzkiej mowy - bo psy jedynie nas obserwują i zaczynają kojarzyć co nasze słowa oznaczają, często jednak w brew obiegowej opini pies tak naprawdę mało rozumie Twoich słów.

Często też pies ma problemy ze zrozumieniem o co Ci chodzi, bo wiele razy słyszał dane słowo w różnych sytuacjach i wiele razy po usłyszeniu tego słowa działy się kompletnie inne rzeczy - czyli pies powiedzmy słyszy 'nie wolno' gdy zjada kość na spacerze, słyszy nie wolno gdy akurat wącha się z innym psem - gdy usłyszał to w momencie jedzenia kości lub gdy się witał z innym psem to Twoje słowo tak naprawdę nic nie znaczyło - gdyby natomiast słyszał to słowo na moment przed tym jak zje kość i chwilę później kość została by przez Ciebie zabrana to wiedziałby, że 'nie wolno' pojawia się wtedy gdy mam ochotę coś zjeść ale ta rzecz nie jest dla mnie przeznaczona, bo pani ją zabiera i ja nie mogę tego zjeść. gdyby w takich sytuacjach pies słyszał słowo 'nie wolno' gdzie ma na coś chęć a ty to uniemożliwiasz- to zrozumiałby w końcu o co w tym słówku chodzi, 'że nie ma nawet co próbować bo i tak tego nie dostanę'.

Także jak teraz widzisz tresura psów ma to do siebie, że trzeba myśleć 'do przodu' i myśleć 'za psa' - tak trzeba prowadzić szkolenie aby pies dobrze zrozumiał co dane słowa znaczą. Pies je zwykle chętnie wykona o ile ma z Tobą dobrą relację, ale musisz psa po mału odpowiednimi ćwiczeniami nauczyć co dane słowo znaczy. Tresura psa warto aby odbywała się pod okiem instruktora, wtedy wszystko pójdzie prościej.